ЗА НАС

УСЛУГИ

ПРОЕКТИ

ОБОРУДВАНЕ

ВЪПРОСИ

3Д СКАНИРАНЕ

КОНТАКТИ

ГЕОДЕЗИЯ
КАДАСТЪР
РЕГУЛАЦИЯ
ВЕРТИКАЛНО ПЛАНИРАНЕ
3Д ЛАЗЕРНО СКАНИРАНЕ
ФОТОГРАМЕТРИЯ
ЗД МОДЕЛИРАНЕ
Отговори на често задавани въпроси

От понеделник до петък, от 10 до 12 ч и от 13 до 18 ч.

Необходимо е да донесете копие от актуална скица на Вашия имот. В рамките на 2-3 дни наш екип ще дойде на място и ще заснеме съществуващите огради. Ще сравним така заснетите огради с регулационния или кадастралния план. Ако разликите са около 20-30 см., приемаме за верни имотните граници, които са на място. Нашият екип идва повторно и поставя колчета по граничните чупки на Вашия имот.

Необходимо е само при условие, че без Ваше присъствие не може да се влезе в имота.

Обикновено срокът е 2-3 дни.

Необходимите документи са следните: Скица на имота, документ за собственост и разрешение за строеж, проекти за сграда, разпределение на кота нула и за външни връзки, както и ситуация от проектите. При наличие кадастрална карта и кадастрални регистри за територията, където се намира Вашият имот (ако в сградата има самостоятелни обекти като апартаменти, офиси, магазини и др.) е необходимо копие от целия архитектурен проект (ако е възможно и цифров модел) и площоопределяща таблица. Цялата процедура отнема около 3-4 седмици.

За коригиране на грешка в кадастралния план е необходимо лицензирана фирма по ЗКИР да изработи СКИЦА-ПРОЕКТ за промяна на кадастралния план, която да внесете в техническа служба на съответната община. Същата процедура се отнася и за нанасяне на възстановен имот в границите на регулационен план.

За коригиране на грешка в кадастралната карта е необходимо лицензирана фирма по Закона за кадастъра и имотния регистър (ЗКИР) да изработи СКИЦА-ПРОЕКТ за промяна на КК и КР. Проектът се внася от фирмата в Служба по геодезия, картография и кадастър (СГКК) за тестване. След успешно приключване на теста, собственикът или упълномощено от него лице подава в СГКК заявление за нанасяне на имота в кадастралната карта и кадастралните регистри (КК и КР). Процедурата приключва със Заповед на началника на СГКК за промяна на КК и КР след обява на заинтересованите лица. Същата процедура се отнася и за нанасяне на възстановен имот, както и за отразяване на ПУП. С последните поправки на ЗКИР, предложени от АГКК, процедурата по отразяване на приложен ПУП ще бъде значително облекчена. Необходимото време е около 2-3 месеца.

Най-добре е данните за сградата да бъдат в цифров вид. Ако няма цифров модел, може да се използват архитектурния или конструктивния план.

За кадастралните планове, които са в мащаб М 1:1000, точността е около 20-30 см, затова абсолютната точност при трасиране не може да надмине тази стойност. Относителната точност на трасировката е няколко сантиметра.

Необходими са две тахиметрични (топографски) снимки на терена – преди започване на изкопните работи и след завършването им.

  1. Трябва да получите актуална скица на имота си (скицата важи 6 месеца).
  2. Обърнете се към лицензирана фирма (по ЗКИР), която да трасира на място имота Ви и да Ви издаде документ за това трасиране (дворищно-трасировъчен карнет, ако става дума за урегулиран поземлен имот или трасировъчна скица – за поземлен имот).
  3. От техническата служба на съответния район трябва да получите разрешение за строеж на ограда.

  1. Изработва се топографски план на имота, като се заснемат на място всички теренни и ситуационни подробности.
  2. Дават се точните граници на имота.
  3. След изготвянето на архитектурния проект, се изработва Трасировъчен план на сградата и Проект за вертикално планиране.